Netflix'te Ne İzleyeceği Konusunda Kararsız Kalanlar İçin Yeni Özellik: 'Bir Şeyler Oynat'


Eskiden televizyonda ne izleneceği sorunu, mevcut seçeneklerin eksikliğinden kaynaklanıyordu. Bugün ise tam tersi. Övünülen, görülmesi gereken şovların ve filmlerin göz korkutucu derecede uzun bir listesiyle, daha sonra neyi kontrol edeceğinize karar vermek için menüler arasında gezinerek saatlerinizi boşa harcayabilirsiniz.

Bu özlü 21. yüzyıl ikilemine yardımcı olmak için Netflix, "Bir Şeyler Oynat" adlı merakla beklenen yeni bir özelliği tanıttı. Google'ın "Kendimi Şanslı Hissediyorum" arama düğmesini anımsatan yeni Netflix menü düğmesini seçmek, bunun yerine hemen bir öneriye atlayarak arama sürecini kısıtlar. Bunu bir Netflix içeriklerinin karıştırma düğmesi olarak düşünebilirsiniz.

Çok Fazla İçerik Seçeneği Arasındaki Kararsızlığa Çözüm

Netflix'in 28 Nisan'da yeni özeliğiyle ilgili yaptığı açıklama:

Bir şey izlemek istiyor ama ne olduğundan emin değil misin? Biz sizi koruduk! Bugünden itibaren Netflix'te oturum açtığınızda Bir Şey Oynat'ı bulacaksınız - adınızın altında, ana sayfada bir satır olarak veya menüde bulun. Size üç şeyden birini gösterecek... Daha önce izlediğinize benzer yeni bir dizi / film Önceden izlediğiniz bir bölüm / film ve bir süredir izlediyseniz tekrar izlemek isteyebilirsiniz Bir şovun bir bölümü başladı ama bitmedi kaldığınız yerden devam edecek.


Aslında, Netflix'in geçmiş seçimlerine dayalı olarak kullanıcılar için önerileri geliştirmek için zaten kullandığı türden karışık tarzında bir öneri sistemi var. Bununla birlikte, Netflix'in olağan tavsiye sisteminin aksine, sizin keyif alacağınız içerikleri doğrudan açacaktır.

Netflix'te ne kadar içeriğin bulunduğunu kesin olarak belirlemek zor bir sorudur.  Bununla birlikte, Connectiva Systems'da yayınlanan bir 2020 tahmini, Netflix'in şu anda 2,2 milyon dakikalık kullanılabilir içeriğe sahip olduğunu öne sürüyor. Bu, hizmette bulunan her şeyi izlemenin yaklaşık dört yıl süreceği anlamına gelir.

Şu Anda Netflix TV Uygulamalarında Mevcut

Netflix, geçen yazdan beri küçük bir kullanıcı grubu için "Bir Şeyler Oynat" özelliğini kullanıcı testine tabi tutuyor. Şimdi görünüşe göre daha geniş bir kullanıcı tabanına yayılmaya hazır. Bu özellik ilk olarak Netflix TV uygulamalarında mevcut ve yakında mobil cihazlarda da kullanıma sunulacak.

Nasıl alınıp değerlendirildiğine bağlı olarak, yakın gelecekte diğer Netflix rakiplerinin benzer bir şey sunmasını görmek hiç de şaşırtıcı olmaz.
Daha yeni Daha eski