Youtube Premium Nedir? Youtube Premium Avantajları Nelerdir?


Youtube Premium, Youtube'da video izlerken deneyiminizi iyileştirmeyi vaat eden ve size bazı ayrı özellikler sunan aylık bir abonelik hizmetidir. Bu konumuzda sizlere Youtube Premium hakkında bilmeniz gereken tüm özellik ve bilgilerden bahsedeceğiz.

Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium, Youtube'un ücretli abonelik sistemidir. Tüm Youtube içeriklerinde reklamsız görüntüleme, çevrimdışı oynatma ve arka planda oynatma gibi özellikler sunar.

Youtube Premium fiyatı şu an ülkemizde 16,99 TL'dir. Buraya tıklayarak güncel fiyata ulaşabilirsiniz. Aile planı ve öğrenci planlarıyla daha uygun fiyatlara Youtube Premium sahibi olabilirsiniz.


Youtube Ekosistemi

Youtube'un bir önceki ücretli abonelik sistemi Youtube Red olarak adlandırılmaktadır. 2018 yılı itibariyle Youtube Music tamamen ayrı bir uygulama olarak yayınlanmasıyla yeni abonelik sistemi Youtube Premium olarak hizmete başlamıştır.

Şu anda mevcut olan Youtube marka ve hizmetleri şunlardır;

Youtube Premium: Youtube'un birincil ücretli abonelik hizmetidir.

Youtube Music: Ücretsiz müzik dinlemenize olanak sağlayan bir müzik akışı hizmetidir. Google'ın Spotify ve Apple Music gibi uygulamalarının rakibidir.

Youtube Music Premium: Youtube Music'in ücretli abonelik sistemidir. Ücretsiz sürümün aksine, Youtube Music'te arka planda oynatmaya, çevrimdışı indirmelere ve daha yüksek bit hızına sahip bir ses sunmaktadır. Youtube Premium satın alarak ta Youtube Music Premium'a erişebilirsiniz.

Youtube TV: Canlı TV izlemenize ve bulut tabanlı DVR kaydetmenize olanak sağlayan bir Canlı TV hizmetidir.

Youtube Kids: Youtube'un yaşa uygun içerik barındıran, özellikle çocuklar için tasarlanmış olan uygulamasıdır. Youtube Premium'um özellikleri Youtube Kids içinde geçerlidir.


Youtube Premium'un Avantajları

Youtube Premium'a abone olmayı düşünüyorsanız, sahip olacağınız bazı avantajlar bulunmaktadır. Youtube Premium hizmetinin avantajları:

Reklamsız Görüntüleme: Youtube'da bulunan tüm içerikleri reklamsız olarak izleme olanağı sağlar. Google hesabınızla oturum açtığınızda içerikleri reklamsız olarak olarak izleyebilirsiniz.

Youtube Originals: Belgeseller, Filmler, bazı TV şovları başta olmak üzere Youtube orijinal içeriklerine erişim elde edersiniz.

Arka Planda Oynatma: Mobil cihazınızdayken, izlediğiniz videodan gelen ses uygulama dışında olsanız veya telefonunuzun ekranı kapalı olsa bile çalmaya devam edecektir. Ayrıca Android cihazınızda diğer uygulamaları kullanırken videoları görüntülemeye devam edebilirsiniz.

Video İndirme: Telefon veya tabletinize videoları indirebilir ve daha sonrasında çevrimdışı olarak videoları görüntüleyebilirsiniz.

Youtube Music Premium: Youtube Premium satın alarak, Youtube Music Premium'un tüm özelliklerine erişim elde edebilirsiniz.

Google, gelecekte Youtube Premium'a yeni özellikler ekleyebilir, bunlar 2021 itibariyle mevcut bulunan özellikleridir.


Youtube Premium Almaya Değer Mi ?

Youtube ve Youtube hizmetleri ne sıklıkla kullandığınıza bağlıdır. Mobil uygulamayı çok sık kullanıyorsanız, arka planda oynatma ve çevrimdışı indirme özellikleri sahip olmak için harika özelliklerdir.

Youtube'u daha çok masaüstünden izliyorsanız, en yardımcı hizmet kesinlikle reklamsız izleme özelliğidir. Youtube'daki reklamları görüntülemeden kesintisiz bir şekilde videoları izlemek ve aynı zamanda yayıncıları desteklemek istiyorsanız Youtube Premium en iyi yoldur.
Daha yeni Daha eski