Instagram'da Tıkladığınız Tüm Bağlantıların Listesi Nasıl Görüntülenir?


İnstagram'da bir bağlantıyı ziyaret ettiğinizde, o bağlantı İnstagram uygulamasının web görüntüleyicinde açılır. Bu da tarayıcınızda ziyaret ettiğiniz siteyi geçmiş bölümünde göremeyeceğiniz anlamına gelir. Neyse ki İnstagram'da tıkladığınız ve ziyaret ettiğiniz tüm bağlantıların bir listesini görüntüleyebilirsiniz.

Android veya İPhone cihazınında İnstagram uygulamasını açın.

Sağ alt köşede yer alan profil resminize dokunarak profilinize gidin

Sağ üst köşedeki üç çizgili menüye tıklayın ve ardından "Hareketlerin" bölümüne tıklayın.

Bağlantılar sekmesinin altında, İnstagram'da tıkladığınız her bağlantıyı ters kronolojik sırasıyla bulabilirsiniz. Tekrar ziyaret etmek isterseniz, ziyaret etmek istediğiniz web sayfasına dokunabilirsiniz.

"Hareketlerin" bölümünden bir bağlantıyı gizlemek istiyorsanız, üzerine basılı tutarak "Gizle" yi seçebilirsiniz.

Sağ üst köşede "Geçmişi Gizle" seçeneği var. Bunu seçtiğinizde, bağlantı geçmişinizin tamamını "Hareketlerin" sayfasında gizleyecektir. Bu işlem geri alınmayan bir işlemdir.

Ayrıca "Geçmişi Gizle" seçeneğinin gelecekte İnstagram'da tıklayıp ziyaret etmiş olduğunuz web sayfalarının "Hareketlerin" sayfasında görünmesini engellemeyeceğini de unutmamalısınız.

İnstagram uygulamasının Android'deki yerleşik tarayıcısına kaydedilen bilgileri de silebilirsiniz. Bunu yapmak için tekrardan üç çizgili menüye tekrardan tıklayın ve bu sefer "Ayarlar" a girin.

Ayarlar Hesap Tarayıcı Ayarları'na gidin.

İnstagram'da görüntülediğiniz tüm web sayfalarından oluşturulan çerezleri ve önbelleği temizlemek için "Tarama Verileri" nın yanında yer alan mavi "Temizle" düğmesine tıklayın.

Daha yeni Daha eski