Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?


İnstagram'daki kullanıcı adınız kişiliğinizi ve kimliğinizi belli etmek için kullanıcı adınız bu işin en püf noktasıdır. İnsanlar sizleri sadece kendi isimleriniz ile değil nickname yani kullanıcı adlarınız ile tanıyabilir. Örnek vermek gerekirse bugün Youtuber ve Aynı zamanda şarkıcı olan 'Reynmen' kullanıcı adına sahip Yusuf Aktaş isminden çok kullanıcı adı ile ön plana çıkıyor.

Eğer bir İnstagram kullanıcısı iseniz ve daha önceki kullanıcı adınızı yeni bir kullanıcı adıyla değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları yaparak kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

  1. İnstagram uygulamasını açın.
  2. Ekranınızın sağ alt kısmındaki profil simgenize tıklayarak profilinize gidin.
  3. Profili Düzenle'yi seçin.
  4. Açılan ekranda Kullanıcı adı bölümünün karşısında yeni kullanıcı adınızı yazın.

Yeni kullanıcı adınızı yazdığınızda İnstagram, adın başka bir kullanıcı tarafından kullanılıp kullanılmadığına dair size bildiri gösterecektir. Kullanıcı adınızı değiştirmeniz için seçtiğiniz kullanıcı adınızı bir başka kullanıcının kullanmaması gerekmektedir. Kimsenin kullanmadığı bir kullanıcı adını bularak kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.


Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde yeni kullanıcı adınızı beğenmeyerek eski kullanıcı adınıza geri dönmek için altı gün içinde tekrar eski kullanıcı adınızı geri almak için instagram size öncelik sağlar. Altı gün dolduktan sonra eski kullanıcı adınızı geri almazsanız o kullanıcı adı boşa düşer ve almak isteyen bir başka kullanıcı sizin eski kullanıcı adınızı kendi kullanıcı adı olarak kullanabilir.

Örnek olarak eski kullanıcı adınız WebPlus olsun, yeni kullanıcı adınız ise WebPlusYeni olsun. Kullanıcı adınızı WebPlusYeni yaptıktan sonra altı gün içinde tekrar WebPlus olarak değiştirebiliriz.

Kullanıcı adınızı tekrar eskisiyle değiştirmek için yine aynı işlemleri yaparak;

  1. İnstagram uygulamasını açın.
  2. Ekranınızın sağ alt kısmındaki profil simgenize tıklayarak profilinize gidin.
  3. Profili Düzenle'yi seçin.
  4. Açılan ekranda Kullanıcı adı bölümünün karşısında yeni kullanıcı adınızı yazın.
Kullanıcı adınızı değiştirmek için 14 günde sadece iki kez değiştirme hakkına sahipsiniz o nedenle kullanıcı adınızı değiştirirken sık sık değiştiremeyeceğinizi bilmekte fayda var.
Daha yeni Daha eski